לשיחת יעוץ   077-9978924
צוואות

צוואות - ליווי וכתיבה ע"י נוטריון מוסמך

צוואה היא הדרך החכמה ביותר להבטיח כי לאחר מותו של אדם, יגיע עזבונו אל האדם/ האנשים/ מטרה אחרת שבחר. היה ולא יצווה אדם את עזבונו, ברירת המחדל תיקבע ע"י ביהמ"ש.

יתרונות של ייפוי כוח נוטריוני

צוואות. מה מטרתן?

מקרי מריבות על צוואות ועזבונות עלולים להיות מרים עד כדי מקרי אלימות קשים. לא חסרים המקרים בהם חוסר צוואה, או צוואה שאינה ברורה, גורמים לבני המשפחה/ יורשים אחרים אשר הירושה אמורה להיות מחולקת ביניהם, למריבות קשות שמסתיימות לעיתים אף במאסר. על מנת למנוע מקרים שכאלו ולבקש לכבד את רצונו של הנפטר בכל הקשור לציווי הירושה, מומלץ לערוך צוואות באופן ברור, בדעה צלולה וללא כל השפעה מהסביבה, תוך השארת הוראות מדויקות לאחר המוות.

 

מי רשאי לכתוב צוואות?

כל אחד/ת מעל גיל 18 ובריא בנפשו רשאי לכתוב צוואות.

צוואות נכתבות בנוכחות עדים, בכתב יד, או בע"פ (תלוי הקשר המקרה), ולעיתים בפני רשות כלשהי ועל מנת לוודא תקינותן החוקית, מומלץ כי עו"ד נוטריון מוסמך יהיה נוכח בזמן עריכת הצוואה וחתימתה, יערוך את ניסוחה שיתאם לחוקי המשפט, ויעניק לה תוקף חוקי/ משפטי.

מימוש צוואות

על מנת לממש צוואות עליכם, כיורשים/ טוענים לירושה, להוציא צו קיום צוואה, שאותו מוציא הרשם לענייני ירושה, המצהיר ומאשר את תוקפה ושלמותה והאם ניתן להוציאה לפועל. רק לאחר הינתן אישורו של הרשם, ניתן יהיה לממשה.

במקרה בו נפטר אדם שלא הותיר צוואה, או הוראה אחרת, כיצד היה רוצה לחלק את רכושו הרב. במקרה שכזה, קובע חוק הירושה את אופן החלוקה.

איש אינו מעוניין כי תוכן צוואתו לא ימומש עקב כתב יד לא קריא, או הוראות שאינן ברורות ניסוח, מה שעלול להביא לפסילתה, ואופן מימושה יוטל על ביהמ"ש. במרכז לשירותים נוטריונים נסייע לכם לכתוב צוואה נוטריונית רשמית, אשר אינה מאפשרת מקום לשאלות שעלולות לצוץ בביהמ"ש, אנו נלווה אתכם ברגישות ובמקצועיות בכל הקשור לניסוח ותוכן הצוואה, נוודא כי אכן נכתבה כראוי, בצלילות הדעת ובריאות הגוף. היה ולא יהיה ביכולתכם להגיע אלינו, נגיע אנו אליכם ונסדיר עבורכם את הבירוקרטיה הנדרשת, כך שתוכלו להיות בטוחים כי צוואתכם נכתבה, נוסחה ונחתמה באופן משפטי בלתי ניתן לערעור.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת.

אמנון מרכוס - נוטריון ומקרקעין

אמנון מרכוס - נוטריון ומקרקעין

אמנון מרכוס - משרד עורכי דין נוטריון ומקרקעין. פירמת עו"ד מרכוס הוקמה בשנת 1993. בשנת 1995 הצטרף עו"ד אמנון מרכוס לפירמה כשותף. הפירמה עוסקת במרבית תחומי הדין האזרחי – מסחרי וייצגה מוסדות וגופים מסחריים גדולים.

נגישות