לשיחת יעוץ   077-9978924
הסכם קדם נישואין

הסכם קדם נישואין

הסכם קדם נישואין
נפגשתם….התרגשתם….הפרפרים בבטן…אתם יוצאים יחד, מכירים יותר וכמו באגדות ממש, התאהבתם. רגע לפני שאתם דוהרים יחדיו אל עבר השקיעה, יש נושא שעליו כדאי לתת את הדעת בכל הקשור לעתיד שלכם, להתכונן לקראתו במקרה שלא הכל יהיה וורוד, ולערוך הסכם קדם נישואין (טרום נישואין) בכדי לצמצם את הנזקים העלולים להיגרם לכל אחד מכם במקרה והזוגיות שלכם, תעלה על שרטון.

באילו מקרים יש לערוך הסכם קדם נישואין?

בעבר, נהוג היה לחשוב כי הסכם קדם נישואין עוסק בעיקר בכסף, ממון וחלוקתו/ אי חלוקתו, בין בני הזוג, טרם נישואיהם, או כזה שחותמים עליו אנשי העשירונים הגבוהים, המחזיקים ברכוש רב וחשבון בנק תפוח. אך לא כך הם פני הדברים כיום, הסכם קדם נישואים יכול להיערך ע"י כל אחד אשר חשוב לו להסדיר נושאים שונים בחיים הזוגיים (לאו דווקא הקשורים בכסף), או להורות על הישארותם של דברים/ מצבים, במקרה והזוגיות מסתיימת. נציין בנוסף כי, הסכם קדם נישואין יכול להיחתם גם במהלך חיי הנישואין.

אצל מי מומלץ לערוך הסכם קדם נישואין?

בטרם אתם ניגשים לגורם חיצוני, שבו יחד והעלו על הכתב את כל מה שלדעתכם חשוב כי יבוצע ו/או יישאר באופן כזה או אחר. לאחר שהכל נכתב, ועל מנת שההסכם יקבל תוקף משפטי, יש לגשת אל גורם מוסמך אשר יערוך את ההסכם ויעניק לו תוקף משפטי. במרכז לשירותים נוטריונים, עורכים ומאשרים הסכמי קדם נישואין תוך הקפדה על הגינות והוגנות עבור שני הצדדים. כאשר תגיעו למשרדינו עם ההסכם הכתוב, יבצע הנוטריון בדיקת כשירות מנטלית ורפואית, בכדי לוודא כי אכן כל אחד מכם יודע בוודאות על מה הוא/היא חותמים. במשרד, נקרא לפניכם את ההסכם ורק לאחר שנגיע להסכמה כי הכל מובן וברור בכל הקשור למקרה בו יסתיימו הנישואין חלילה, נחתום עליו כולנו, כאשר החתימה הנוטריונית היא זו אשר סוגרת ומאשרת את תקיפותו ובעתיד, תקשה על ערעור ו/או ביטול ההסכם. חשוב לציין כי במקרה ולא יאושר הסכם קדם נישואין ע"י נוטריון, יוכל צד אחד לפנות לביהמ"ש ולטעון טענות אשר בצדן דרישה לבטל את ההסכם, ומכאן חשיבות החתימה הנוטריונית. נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת. קרא עוד: הסכם ממון  
אמנון מרכוס - נוטריון ומקרקעין

אמנון מרכוס - נוטריון ומקרקעין

אמנון מרכוס - משרד עורכי דין נוטריון ומקרקעין. פירמת עו"ד מרכוס הוקמה בשנת 1993. בשנת 1995 הצטרף עו"ד אמנון מרכוס לפירמה כשותף. הפירמה עוסקת במרבית תחומי הדין האזרחי – מסחרי וייצגה מוסדות וגופים מסחריים גדולים.

נגישות