לשיחת יעוץ   077-9978924

הסכם ממון

בעידן המודרני בו אנו חיים כיום, אנו מגיעים למערכת זוגית מתוך אהבה ורצון לחיות יחדיו לעד, אך גם עם כל מה שצברנו במהלך השנים, לאחד יש יותר לשני מעט פחות, ועולה השאלה כיצד יחולק הרכוש במקרה ונפרדים. זהו המקום לחשוב על הסכם ממון.

מהו הסכם ממון?

ראשית, ננפץ מיתוס – ניתן לערוך הסכם ממון לפני הנישואין וגם במהלכם, נדגיש ונציין, כי הסכם ממון הוא הסכם עתידי, ואין, ולא תהיה לו, כל השפעה על מהלך החיים היומיומיים שלכם, וימומש בעתיד במקרה ו"מפרקים את החבילה" מכל סיבה שהיא, כאשר כל אחד יודע מה מצפה לו בעתיד.נכון יהיה לומר, כי כאשר עולה נושא הסכם ממון לפני הנישואין, עולה יחד אתו גם אי נעימות ומבוכה בין בני הזוג, לשם כך בדיוק מומלץ להיעזר בנוטריון אובייקטיבי, מקצועי ומנוסה, אשר מכיר את רזי התחום, יציע לכם פתרונות מעשיים עבור בעיות שעלולות לעלות ו/או להיווצר, ויסייע לכם לחתום על הסכם הוגן,

מה כולל הסכם ממון תכל'ס?

עפ"י חוק, במעמד גירושין ו/או פרידה (מכל סיבה שהיא, גם מוות), הרכוש אשר הצטבר לפני חיי הנישואין אינו משותף ויישאר כזה גם לאחר פרידה, ואילו רכוש אשר הצטבר במהלך חיי הזוגיות, תחת קורת גג אחת, מחולק באופן שווה בין בני הזוג, וכולל: נדל"ן לסוגיו (בית, דירה, מקרקעין אחר). כלי רכב (גם אם יותר מרכב אחד) חשבונות בנק, תכניות חיסכון שונות, קופות גמל, פנסיה. ביטוחים שונים. עסקים/ חברות. ועוד… הסכם ממון חל על כל מי שחי בזוגיות רשמית (נישואין) וגם זו שלא, כמו גם זוגות חד מיניים.

אצל מי יש לערוך הסכם ממון?

על מנת שהסכם ממון יקבל תוקף, עליו להיעשות בכתב ולקבל אישור ביהמ"ש/ בית דין רבני. היה וההסכם נערך טרום הנישואין, מומלץ לערכו אצל נוטריון מוסמך ומקצועי. הסכם אשר לא אושר כחוק עלול להיפסל ע"י ביהמ"ש, וזוהי עוד סיבה מדוע יש לערוך הסכם ממון אצל נוטריון ולא באופן עצמאי. במרכז לשירותים נוטריונים נשמח לסייע לכם בכל הקשור לעריכה וחתימה על הסכם ממון. אנו בעלי ניסיון רב שנים בתחום, ומנהלים מרכז המסייע בכל התהליך כולו, מהרגע בו תאמתם פגישה ועד חתימה פיזית ולחיצת יד במשרד.

נשמח לעמוד לרשותכם בכל עת.

הסכם ממון
נגישות