לשיחת יעוץ   077-9978924

ייפוי כוח

ייפוי כוח נוטריוני הוא בעצם מסמך רשמי המעניק למישהו סמכות חוקית לפעול בשמו של אדם אחר. ניתן להשתמש בו במגוון מצבים, למשל כאשר אדם אינו מסוגל לקבל החלטות בעצמו עקב מחלה או מוגבלות.

זה יכול לשמש גם עבור עסקאות פיננסיות ועניינים משפטיים אחרים. ישנם שני סוגים עיקריים של ייפוי כוח נוטריוני: ייפוי כוח מתמשך וייפוי כוח כללי. סמכויות מתמשכות הן קבועות יותר ומאפשרות למישהו לקבל החלטות בשמו של אדם אחר גם לאחר שאיבד את יכולתו הנפשית, בעוד שהסמכויות הכלליות מוגבלות יותר בהיקפן ונמשכות רק עד שהמנהל מבטל אותן.

מי שמכין מסמך זה הוא עורך דין או נוטריון. בהתאם לסוג ייפוי הכוח, ייתכן שיהיה צורך להכין ייפוי כוח מתמשך או ייפוי כוח כללי. שני המסמכים צריכים להיות חתומים על ידי נותן הסמכות ולהיראות על ידי הנוטריון על מנת שיהיה תקף.

למה משמש ייפוי כוח?

ייפוי כוח משמש הרשאה לביצועה פעולה/ות כלשהי/ן בשמו של מייפה הכוח. הרשאה זו ניתנת מסיבות שונות ומגוונות (למשל, בשל מגורים בחו"ל, בעיר רחוקה, בשל חוסר נגישות, מפאת חוסר זמן ועוד). מצב נוסף של צורך בייפוי כוח נוצר, במקרים בהם איש מקצוע נדרש לבצע פעולות בשמו של מייפה הכוח (למשל, רישום נכס נדל"ן בטאבו, מכירת נכס על ידי מתווך ועוד).

סוג זה של ייפוי כוח נמצא בשימוש נפוץ על ידי קשישים, בעלי מוגבלויות וכאלה שאינם מסוגלים לדאוג לעצמם עקב מחלה או פציעה. בנוסף, זה יכול לשמש בעלי עסקים שזקוקים למישהו אחר כדי לנהל את ענייניהם בהיעדרם.

יצירת ייפוי כוח נוטריון הוא מסמך משפטי חשוב המחייב את המסמכים הנכונים. חשוב לוודא שכל המסמכים הנדרשים נאספים לפני תחילת התהליך. מסמכים אלה כוללים בדרך כלל את טופס ייפוי הכוח, תעודה מזהה תקפה עם תמונה שהונפקה על ידי הממשלה וכל ניירת אחרת הנדרשת על פי חוק המדינה. בנוסף, נוכחות עדים וחתימה על המסמך הכרחית גם לתקפותו.

יתרונות ייפוי כוח

היתרונות של קיום ייפוי כוח נוטריוני הם רבים, לרבות שליטה רבה יותר על החלטות המתקבלות בשם האחר, הגברת האבטחה והאמון בתהליך קבלת ההחלטות והפחתת עלויות הכרוכות בהעסקת עורך דין.

ייפוי כוח מסיר ממייפה הכוח את הלחץ הנלווה בצורך לבצע ולטפל בעניינים מסוימים בעצמו, לא כל שכן, בעניינים בהם איננו מבין, קל וחומר כאשר מדובר בעניינים דחופים.

ייפוי כוח מסיר ממייפה הכוח את הצורך להימצא פיזית במקום ביצוע הפעולה או החתימה ומאפשר לו להיות גמיש יותר בפעולותיו.

ייפוי כוח מאפשר לאנשים עסוקים ובעלי עסקים להתפנות לטיפול בענייניהם השוטפים, מבלי להיות מוטרדים בכל פעם בשל הצורך לבצע פעולה כזו או אחרת בעצמם או לחתום על מסמך כזה או אחר.
ייפוי כוח מאפשר למייפה הכוח לזכות בטיפול מקצועי, אחראי, שוטף וקבוע.

האם קיימים סיכונים בלקיחת ייפוי כוח?

ישנם סיכונים מסוימים הקשורים במתן ייפוי כוח . כאשר מעניקים למישהו ייפוי כוח, אתם נותנים לאותו אדם את היכולת לפעול בשמכם ולקבל החלטות בשמכם. המשמעות היא שאם האדם מנצל לרעה את סמכותו, הוא עלול לסכן אתכם בנזק משפטי או כספי. חשוב לשקול היטב למי אתם מעניקים סמכות זו לפני קבלת החלטות כלשהן.

ייפוי כוח

כיצד תוכלו לוודא כי ייפוי הכוח שלכם מנוסח ומבוצע כנדרש?

עריכת ייפוי כוח היא משימה מורכבת ודורשת מומחיות של אנשי מקצוע מנוסים. חובה לוודא שהמסמכים שלכם מדויקים וללא שגיאות לפני שליחתם. אחרת, אתם עלולים להתמודד עם כמה בעיות משפטיות רציניות.
ייפוי כוח נותן למישהו אחר סמכות לפעול בשמכם, בין אם למטרה מסוימת ובין אם לעניינים כלליים. בהתאם לצרכים שלכם, תוכלו לבחור בין שני סוגי ייפויי כוח: ייפוי כוח מתמשך ויפוי כוח כללי.
חשוב להבין את ההבחנות בין שני הסוגים. הללו על מנת לוודא כי ייפוי הכוח מנוסח כנדרש. בעזרת עורך דין מנוסה או נוטריון, תוכלו להבטיח כי יינקטו כל הצעדים הנדרשים בעת עריכת מסמך ייפוי כוח תקף.
זקוקים לייפוי כוח מכל סוג שהוא? משרד עורך דין אמנון מרכוס מעניק ייעוץ וליווי לביצוע כל סוגי ייפויי הכוח הקיימים.

הכל אודות ייפוי כח נוטריוני

ייפוי כוח כללי

צרו עמנו קשר לשיחת ייעוץ חייג: 077-9978924 שירותים נוספים ייפוי כוח אפוסטיל אימות חתימה אימות העתק תמ"א 38 ייפוי כוח כללי לשיחת ייעוץ חייג: 077-9978924 אחד הנושאים השכיחים ביותר בתחום המשפטי מדבר על ייפוי כוח כללי. מה זה בעצם ייפוי כח כללי? הוא מסמך משפטי המאפשר לאדם למנות מישהו אחר

המשך לקרוא »

צוואה נוטריונית

צרו עמנו קשר לשיחת ייעוץ חייג: 077-9978924 שירותים נוספים ייפוי כוח אפוסטיל אימות חתימה אימות העתק תמ"א 38 צוואה נוטריונית לשיחת ייעוץ חייג: 077-9978924 צוואה זו נערכת ע"י הנוטריון ונחתמת בפניו כך שאין צורך בעדים נוספים. משמעות החתימה בפני הנוטריון כמוה כחתימה בפני שופט. הצוואה נערכת אצלינו במהירות ודיסקרטיות ובה

המשך לקרוא »

ייפוי כוח מתמשך

צרו עמנו קשר לשיחת ייעוץ חייג: 077-9978924 שירותים נוספים ייפוי כוח אפוסטיל אימות חתימה אימות העתק תמ"א 38 ייפוי כוח מתמשך לשיחת ייעוץ חייג: 077-9978924 ייפוי כוח מתמשך הוא סוג של מסמך משפטי שמאפשר לכל אדם שגילו מעל ל- 18, להחליט ולקבוע על ידי מי וכיצד יטופלו ענייניו, היה וחלילה

המשך לקרוא »
נגישות