אפוסטיל בית משפט

מסגרת תהליך אימותם של מסמכים ציבוריים כוללת אימותם בידי נוטריון, כאשר האישור הנוטריוני לכשעצמו, עדיין מהווה מסמך שטעון באימות נוסף לצורך קבלת מעמדו הרשמי במדינה אחרת. האימות הבינ"ל של המסמך מצוי בסמכותה של מזכירות בתי המשפט ומוענק בתעודה אשר תואמת את הדינים והתנאים המוסכמים בין שתי המדינות (מדינת ישראל ומדינת היעד) אפוסטיל זה מכונה אפוסטיל בית משפט. בנוסף להליך זה, כאשר המדובר במסמך אשר הונפק על ידי אחת מרשויות הציבוריות שבמדינת ישראל, חלה החובה להחתימו גם באפוסטיל משרד החוץ אפוסטיל זה קרוי אפוסטיל משרד החוץ.

למה משמש אפוסטיל בית משפט?

הליכי האפוסטיל, על אף שהם נשמעים מסורבלים למדי, מקצרים חלק נכבד מהאימותים וההליכים שמולם ניצב מי שצריך להציג תעודה ציבורית / רשמית שהונפקה על ידי רשויות במדינה ישראל כשהמדינה בה הוא נדרש להציג את התעודה חתומה על אמנת האג. בזכות אפוסטיל בית המשפט ואפוסטיל משרד החוץ, התהליך הארוך נותר אך ורק נחלת ישראלים החיים במדינות שאינן חתומות על אמנת האג.

נדרש לכם אפוסטיל בית משפט? עורך דין אמנון מרכוס לרשותכם!

בנוסף לאימות הבינ"ל של המסמך אשר מצוי בסמכויות מזכירות בתי המשפט ואשר נעשה בתעודה תואמת את המוסכם שבין מדינת ישראל ומדינת היעד, מסמכים שהופקו ע"י רשות ציבורית בישראל, דורשים אפוסטיל נוסף, אפוסטיל משרד החוץ.

יש הרבה מקום לטעות ולהתבלבל, כך שליוויו של משרד עורך הדין אמנון מרכוס לכל אורך התהליך יכול לחסוך לכם זמן וטרטורים רבים!  

נגישות