לשיחת יעוץ   077-9978924
אישור נכונות תרגום

אימות חתימה - מה הוא ובאלו מקרים הוא נדרש?

אישור נכונות תרגום

מידי פעם, במהלך חיינו אנחנו נתקלים בצורך באימות חתימה נוטריוני. מבחינה משפטית, המדובר במסמך אשר מאשר את זהותו של החותם ומעניק לה תוקף משפטי, בזכות החתימה בפני נוטריון אשר הוסמך לזאת עפ"י חוק הנוטריונים. באימות החתימה מאשר הנוטריון כי האדם אשר חתום על המסמך הוא אכן האדם אשר אמור לחתום עליו ולא מדובר באדם אחר או במתחזה. בנוסף, חתימה בפני נוטריון מאשרת כי חתימתו של האדם התבצעה תוך צלילות הדעת, מרצונו החופשי וללא כפיה או הפעלת לחץ כלשהו על החותם.

מהן המטרות מאחורי אימות חתימה?

בין אם אימות החתימה נדרש לכם לצורך קבלת המשכנתה מהבנק, לצורך מתן ייפוי כוח נוטריוני או לכל צורך אחר הדורש אימות חתימה, לאחר החתימה על המסמך, יבחן הנוטריון את המסמך עצמו, כמו גם את זהותו של החותם. רק לאחר שהנוטריון יוודא כי לא נפלו במסמך פגמים כלשהם, שלא נעשה שימוש שאינו חוקי או נעשה שימוש לרעה בחתימה, וגם כי על החתום על המסמך לא הופעל כל לחץ שהוא וחתימתו נעשתה מרצונו החופשי ובדעה צלולה, הוא יאשר בחתימתו את המסמך וגם יאשר את אמיתות ונכונות חתימתו של האדם עליו.

מדוע חשוב לבצע אימות חתימה בפני נוטריון?

אימות חתימה בפני נוטריון מהווה אישור שמעניק למסמכים המשפטיים השונים תוקף משפטי, נודעת לאימות כזה חשיבות רבה. בשל כך, החוק מתייחס לכך ברצינות רבה, וביצוע אימות חתימה שלא על פי תכתיביו עלול להיחשב לעבירה פלילית (לדוגמה, הוכחת הזהות של החתום על המסמך על ידי גורם שלישי, ולא בידי ובנוכחות החתום על המסמך בעצמו). למסמכים שדורשים אישורים נוטריוניים ואימותי חתימה נוטריוניים ישנה משמעות משפטית נכבדה, ולרוב, כך גם המשמעות הפיננסית שנלווית אליהם. בין אם המדובר בייפוי כוח מסוגים שונים או מסמכים אחרים, חשוב מאד לבצע אימות חתימה על פי הוראות החוק ובהתאם לתכתיביו. בחוק הנוטריונים מודגש כי על הנוטריון לאמת חתימה רק לאחר שזיהה את החותם, ולאחר שהחתימה נעשתה בפניו ובנוכחותו.

אמנון מרכוס - נוטריון ומקרקעין

אמנון מרכוס - נוטריון ומקרקעין

אמנון מרכוס - משרד עורכי דין נוטריון ומקרקעין. פירמת עו"ד מרכוס הוקמה בשנת 1993. בשנת 1995 הצטרף עו"ד אמנון מרכוס לפירמה כשותף. הפירמה עוסקת במרבית תחומי הדין האזרחי – מסחרי וייצגה מוסדות וגופים מסחריים גדולים.

נגישות