לשיחת יעוץ   077-9978924

אודות

פירמת עו"ד מרכוס הוקמה בשנת 1993. בשנת 1995 הצטרף עו"ד אמנון מרכוס לפירמה כשותף.

הפירמה עוסקת במרבית תחומי הדין האזרחי – מסחרי וייצגה מוסדות וגופים מסחריים גדולים, הן בתחום הייצוג בהליכים משפטיים, כינוס נכסים, הליכים מנהליים, משפט בינלאומי והן בתחום המקרקעין על כל היבטיו.

 

החל בשנת 2005, עוסקת הפירמה באופן כמעט בלעדי בתחום המקרקעין  על תחומיו השונים ובביצוע פעולות כנוטריונים.

בין היתר התמחתה הפירמה, בליווי משפטי צמוד של פרויקטים לבניה בתחום המגורים, עסקאות קומבינציה, ליווי קבוצות רכישה וקבוצות רוכשים, רכישות של בניינים וקרקעות לבניה ו/או חקלאיות, ייצוג יזמים ובעלי דירות בבתים משותפים בחתימה על הסכמי בנייה לפי הוראות תמ"א 38 וייצוג בעלי דירות מול יזמים שביקשו לערוך עסקאות פינוי בינוי.

 

כמשרד שליווה מספר רב של פרויקטים שבוצעו והושלמו וכן משאים ומתנים לקראת ביצוע של פרויקטי  תמ"א  38 – תוספת על בניין קיים, תמ"א 38 הריסה ובניה ופינוי בינוי  - אנו מכירים את התחום על בוריו ומייעצים באופן רצוף ליזמים ובעלי דירות .

 

במקביל לעיסוק כעורך דין פעיל בתחום המקרקעין, עוסק עוה"ד אמנון מרכוס בפעילות יזמית בתחום המקרקעין, תוך שימוש בידע המשפטי הנרחב בתחום גם לרכישת נכסים "בעייתיים" וסבוכים מבחינה משפטית.

 

בין היתר שימש  עו"ד אמנון מרכוס כעורך הדין ובליווי אישי צמוד, משפטי וביצועי,  לייזום הפרויקטים הבאים :

פרויקט בנייה ברחוב בית הלל 32 בת"א, במסגרתו נכרת הסכם קומבינציה עם בעלי הקרקע. בניית הפרויקט הסתיימה בהצלחה מרובה בשנת 2010, ללא כל תלונות מצד הבעלים ו/או רוכשי הדירות מהחברה –הן מהפן המשפטי והן מבחינת לוחות הזמנים והן בהיבט של טיב הבנייה וליקויים.

בשנת 2008, היה עו"ד מרכוס היועץ המשפטי והשותף המבצע ברכישת בניין ברחוב המלך ג'ורג' 77א' ת"א.

פרויקט זה, היה מהפרויקטים הראשונים בתל אביב – לגביו נתקבל היתר בהתאם להוראות תמ"א 38 והיה אחד הבניינים הראשונים שאף הושלם חיזוקם ותוספת הבנייה בהתאם להיתר מכח הוראות תמ"א 38. בניין הושלם בשנת 2013, לשביעות הרצון המלאה וללא כל תלונות מצד הבעלים ו/או רוכשי הדירות וללא כל תקלות משפטיות.

בשנת 2010, רכש עו"ד אמנון מרכוס ביחד עם שותפים ביחד עם שותפים נוספים, בניין ברחוב יהודה הלוי 94, ת"א. גם בבניין זה, טיפל עו"ד מרכוס בפן המשפטי הן במסגרת כריתת מערכת הסכמי הרכישה והן אל מול הקבלן שביצע את העבודות .  במקביל ליווה את כל הליך הוצאת היתר הבנייה לחיזוק ותוספת בנייה לפי הוראות תמ"א 38. חיזוק הבניין וביצוע התוספת הושלמו בשנת 2016, שוב ללא כל תלונות, הן מצד הבעלים והן מצד רוכשי הדירות ובליווי משפטי שותף .

בשנת 2009, ליווה עו"ד אמנון מרכוס קבוצת רוכשי בניין לשימור ברחוב אסתר המלכה. עבודות שימור , חיזוק הבניין כנגד רעידות אדמה ( עפ"י הוראות תמ"א 38 ) שיפוצו וביצוע תוספת בניה של דירות יוקרה על גג הבניין הושלמו בשנת 2017 והתוצאות מדברות בעד עצמן. הבניין מצוי כיום בהליכי רישום סופיים כבית משותף – משרדנו שימש כנאמן לכל בעלי הזכויות בבניין.

בשנת 2013, נתקבל היתר בניה לשימור אחד המבנים המפורסמים בתל – אביב, בניין לשימור ברחוב נחלת בנימין 27, הידוע כ"מלון נורדאו". כל הליך הוצאת ההיתר וביצוע עבודות השימור בפיקוח מחמיר של מחלקת השי מור של עיריית תל אביב בוצעו ע"י היזמים. גם בניין זה הושלם ונתקבל לגביו טופס 4 ותעודת גמר.  עו"ד מרכוס ליווה את כל תהליך הוצאת היתר הבנייה, ההתקשרות מול הקבלנים המבצעים, הליך ניוד ומכירת זכויות הבנייה  ולבסוף את מכירת הבניין כולו.

 

צוות המשרד:

אמנון מרכוס

1

פירמת עו"ד מרכוס הוקמה בשנת 1993.
בשנת 1995 הצטרף עו"ד אמנון מרכוס לפירמה כשותף.

הפירמה עוסקת במרבית תחומי הדין האזרחי – מסחרי וייצגה מוסדות וגופים מסחריים גדולים, הן בתחום הייצוג בהליכים משפטיים, כינוס נכסים, הליכים מנהליים, משפט בינלאומי והן בתחום המקרקעין על כל היבטיו.

הדר מורטון

הדר מורטון

מנהלת המשרד מזה כשנתיים וחצי

בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה, דוברת עברית ואנגלית

הדר מנהלת ומרכזת את כל תחום האישורים הנוטריונים מכל הסוגים

לרבות תרגומים נוטריונים, אימותי חתימה ועוד

בנוסף, מתרגמת תעודות ישראליות בשפות עברית ואנגלית

סמדר בר

9

מזכירת המשרד מזה כשנה וחצי

דוברת עברית ואנגלית

סמדר מתפקדת כמזכירת המשרד ונותנת השירות הראשונה ללקוח

בזכות כישוריה הבנאישיים, סמדר מעניקה חווית שירות יוצאת דופן.

להלן צילומי הפרויקטים המפורטים לעיל:

מלון נורדאו - נחלת בנימין 27 לפני שיפוץ

מלון נורדאו

נחלת בנימין 27 לפני שיפוץ

מלון נורדאו - נחלת בנימין 27 אחרי שיפוץ ותוספת בניה

מלון נורדאו

נחלת בנימין 27 אחרי שיפוץ ותוספת בניה

יהודה הלוי 94 לפני תמא 38

יהודה הלוי 94

לפני תמ"א 38

יהודה הלוי 94 – אחרי שיפוץ ותוספת בניה לפי תמא 38

יהודה הלוי 94

אחרי שיפוץ ותוספת בניה לפי תמ"א 38

רחוב אסתר המלכה 13-15, ת א לאחר שימור, תוספת בנייה וחיזוק כנגד רעידות אדמה ( לפי הוראות תמ א 38 )

רחוב אסתר המלכה 13-15 ת"א לאחר שימור

תוספת בנייה וחיזוק כנגד רעידות אדמה ( לפי הוראות תמ"א 38 )

בית הלל

לאחר גמר בניה – בניה חדשה

בית שמאי

לאחר גמר בניה – בניה חדשה

המלך ג'ורג'

אחרי שיפוץ ותוספת בניה לפי תמ"א  38

נגישות